ŠvP Velká Úpa 3. A a 5. C

Letošní škola v přírodě pro třídy 3. A a 5. C proběhla v Krkonoších ve Velké Úpě na horské chatě Mileta. Přestože nám počasí nepřálo, pobyt jsme si užili. Absolvovali jsme horský výstup Cestou nosičů na Portášky. Šli jsme na malou vycházku po Velké Úpě. Na celodenní výlet jsme vyrazili linkovým autobusem do Janských Lázní. Po vystoupení se před námi objevila Stezka v korunách stromů, která byla zpočátku zahalena v mlze. Mraky se za chvíli rozplynuly a my se kochali pohledy na krkonošské vrcholky. Zde se děti dozvěděly mnoho informací o lese, zvířatech a půdě. Dalším zážitkem byla cesta Černohorským expresem – lanovkou na Černou horu. Odtud už vedla naše cesta po turistických značkách zpět do naší chaty. Kromě turistiky hráli žáci různé zajímavé hry, plnili úkoly, kreslili, sportovali a užili si i diskotéku.