Envirokurz 7AB (29.-30.09.2020)

Environmentální kurz pro sedmé ročníky proběhl ve dnech 29. 9. a 30. 9.
První den vyrazila 7. A a 7. B vlakem do Oskořínka a poté pěšky do zoo Chleby. Zde se žáci seznámili s cizokrajnými i tuzemskými zvířaty, mohli si pochovat agamu vousatou, chameleona, strašilky, králíky, morčata a další. Viděli jako jedni z prvních návštěvníků dvouletého lva, který byl dovezen do Chleb 18. 9. 2020.
Druhý den se naše cesty rozdělily. Žáci 7. A jeli do Poděbrad. Na naučné stezce do Pátku plnili úkoly s pojené s přírodou, poznávali rostliny, stromy a keře. A 7. B se vydala pěšky do Píst prozkoumat písečný přesyp a jeho okolí. Žáci pozorovali hmyz, ptáky, poznávali, co vše patří do mechového, bylinného a stromového patra. Nakonec došli až do Sadské, kde se posilnili pizzou a zpět ke škole jeli autobusem.
Oba dva výlety se povedly. Naučili jsme se nové věci, dozvěděli se spoustu nových informací, užili si zábavu a odnášíme si pěkné společné zážitky.

Žáci 7. A a 7. B