Online výuka - přehled

Vážení rodiče,

v souvislosti s omezeními při šíření koronaviru potřebujeme být s žáky v užším kontaktu, proto jsme připravili nasazení služby “G Suite pro vzdělávání”, dále jen “GSuite+”. Jedná se o bezplatnou verzi, která je určena pro vzdělávací instituce a slouží pro vzdělávání dětí v oblasti digitální gramotnosti a pro elektronickou komunikaci žáků a učitelů. GSuite+ je sada nástrojů pro zvýšení produktivity vzdělávacího procesu. Obsahuje např. nástroje: Gmail, Kalendář, Diskové úložiště pro dokumenty, e-learning systém (Google Classroom), a další. Tyto nástroje pomáhají žákům získávat dnes tolik potřebné digitální dovednosti. Cílem je vytvořit pro učitele a žáky online prostředí, které umožní řídit výuku a sledovat u žáků plnění úkolů. Aplikace je propojena především s úložištěm Drive, kam se ukládají vzdělávací materiály od učitele a následně výstupní práce žáků. Součástí služby je i email na školní doméně zs-raf.cz. Tímto způsobem bude zajištěna distanční výuka pro jednotlivé žáky, případně pro celkový provoz školy v době jejího uzavření.

Ke zprovoznění potřebujeme váš souhlas se zřízením účtu G Suite v doméně zs-raf.cz pro vaše dítě. Formulář ke stažení zde. Pokud neposkytnete souhlas, nevytvoříme vašemu dítěti účet G Suite pro vzdělávání. Žák tak nebude moci využívat služby G Suite a zúčastnit se online výuky, a to ani v případě distančního vzdělávání.

Do Google učebny je vyžadováno přihlášení výhradně pomocí školního žákovského Google účtu.

Škola poskytne k založení školního G Suite účtu pro žáka následující informace:

• jméno a příjmení žáka, jeho rok nástupu školní docházky

Vzhledem k nařízení EU o GDPR bude název školního účtu obsahovat pouze část jména a příjmení.

Přihlašovací údaje jednotlivých žáků mají k dispozici třídní učitelé.

Upozornění ve věci osobních údajů

Bakaláři – výuka

Systém Bakaláři bude i nadále fungovat tak, jak tomu bylo doposud.

Online výuka pomocí G Suite

• každý žák získá školní účet a přístup do služeb G Suite+ přes školou vytvořený účet
  • jedná se o účet Google pod naší školní doménou zs-raf.cz
  • žák může využívat základní a doplňkové služby (G Suite+)