Francouzský učitel na Rafce

Na Rafce máme spoustu novinek. Od letošního školního roku jsme rozšířili výuku cizích jazyků o francouzštinu a ruštinu.
Na výběr tak mají žáci vedle hlavního anglického jazyka i jazyk německý, francouzský a ruský.

Na začátku školního roku k nám na školu zavítal spřátelený kolega pan učitel Mickael z Francie. Učí francouzštinu a španělštinu na střední škole na pohádkovém ostrově Mayotte na pobřeží Afriky nedaleko Madagaskaru. Přišel se podívat nejen do hodin francouzštiny, ale i angličtiny. Děti měly možnost slyšet a zpovídat francouzského rodilého mluvčího a Mickael naši novou paní učitelku Schmidovou pochválil za krásnou francouzštinu.

V hodinách angličtiny pak hovořil na téma Francie v angličtině se žáky devátého ročníku, kteří ho patřičně zpovídali. Žáci měli možnost konverzovat anglicky s mluvčím s francouzským přízvukem. Dozvěděli se spoustu zajímavostí a francouzských reálií.

Naši žáci i pan učitel Mickael si návštěvu moc užili.