Pečeme statečným…

Jednoho dne, v této „hořké“ době, napadla paní učitelku Bartošovou sladká myšlenka. Nebo to byla chemická rovnice?:-) Tak, jako tak, v 6. B jsme její sladkou myšlenku přetvořili na recept a upekli sladký projekt.

Všem už nám je doma smutno. Sice víme, že naše online výuka pomáhá tomu, aby se vše vrátilo do normálních kolejí, ale to náš smutek nezažene. Tak nás při tom našem smutnění napadala různá povolání – zdravotníci, hasiči, vojáci, policisté, prodavačky. Ti všichni také pomáhají, ale na rozdíl od nás se denně vystavují riziku. Každý den jsou v kontaktu s velkým množstvím lidí a mohou se kdykoliv nakazit. Navzdory tomu chodí do práce a pomáhají nám všem.

A tak jsme se rozhodli, že jim poděkujeme a dáme jim vědět, že na ně myslíme a vážíme si toho, co dělají.

A co senioři? Těm je také v izolaci určitě smutno, stejně jako nám.

Proto vznikl v naší třídě projekt „SLADKÝ POZDRAV ZE 6. B“

Děti postupně posílají svoje recepty na dezert, který jim chutná, se vzkazem komu by ho chtěly věnovat. Paní učitelka třídní podle receptu upeče sladkost a předá i se vzkazem. S pečením i s předáváním ochotně pomáhají i ostatní kolegové jak z řad pedagogů, tak i paní kuchařka naší školní jídelny.

Během března jsme už tento sladký pozdrav předali na dvou odděleních v nymburské nemocnici, v očkovacím centru, na záchrance, prodavačkám v jednotě a také v pečovatelském domě v Hořátvi.

Reakce všech obdarovaných jsou krásné a někdy i dojemné. V projektu bychom rádi pokračovali dlouhodobě. Jsme rádi, že v této době dokážeme udělat radost a vykouzlit úsměv pod respirátorem.

Děkujeme všem, kteří nám s tímto projektem pomáhají!

Petra Pokorná