Přípravná třída ve školním roce 2023/2024

Děti v přípravné třídě naší školy měly během celého letošního školního roku připravenou řadu aktivit, akcí a příležitostí pro cílený rozvoj různých schopností a dovedností. Pravidelně se opakující byla návštěva divadelního představení v Hálkově městském divadle v Nymburce. Zhlédli jsme pohádky Kubula a Kuba Kubikula, Budulínek a O Červené karkulce, Sušenky pro čertici, Kocour v botách, Ferda Mravenec a Kočičí pohádka. Děti nejvíce zaujala pohádka Kubula a Kuba Kubikula se strašidlem Barbuchou. Děti také ocenily návštěvu kina s promítáním filmů Tonda, Slávka a kouzelné světlo a Ptáci stěhováci.

Součástí společných dní byly projektové dny na různá témata, například Podzimní den, Zimní den, Jarní den, Jak to bylo na Dušičky, Tři králové, Masopustní karneval, Filipojakubský rej, Den Země a další.

Tvořili jsme ve třídě a také v DDM Nymburk. Vyzkoušeli jsme práci s různými materiály, navlékali korálky, modelovali. Máme zkušenost s keramickou hlínou.

Podívali jsme se do Šestajovic, kde proběhlo zdobení svíček, práce s vonnou solí a vykrajování mýdla. Navštívili jsme Botanicus v Ostré a jeho historickou vesničku s využitím různých příležitostí pro nové zkušenosti. Exkurze v Muzeu Lega byla velmi úspěšná i s praktickou dílnou stavění staveb dle fantazie dětí.

V průběhu roku se děti zdokonalovaly v řeči, grafomotorických dovednostech, hrubé i jemné motorice a všem, co je potřeba pro dobrý start při nástupu do první třídy.

Všechny děti navštěvovaly školní družinu pod vedením Ludmily Bartošové. Ráda bych za sebe a svou třídu paní vychovatelce poděkovala za její pomoc a spolupráci. Vždy je pro nás velkou oporou.

Fotografie z některých akcí a činností nabízíme k prohlédnutí na tomto odkazu:

Autor textu: Jana Zábranská

Autor fotografií: Jana Zábranská