Pohár rozhlasu – atletické závody

Pohár rozhlasu, to jsou tradiční atletické závody pro žáky škol z celého nymburského okresu. Naši RAFani z 6. a 7. ročníku porovnávali své atletické dovednosti s žáky 16 škol v běhu na 60m, hodu kriketovým míčkem, skoku do výšky a dálky, vytrvalostním běhu a závěrečné štafetě 4×60 m. Naši žáci předvedli krásné výkony a užili si slunečný den plný sportu na atletické dráze. Za zmínku stojí i třetí nejrychlejší čas (8.72) Emy Václavíkové z 6. A ve sprintu na 60 m, a to v konkurenci starších holek ze 7. ročníku.

I starší, atleticky nadaní, žáci naší školy (8. a 9. třída) se zúčastnili Poháru rozhlasu o dva dny později. Disciplíny téměř stejné, jen v sektoru hodů a vrhů výměna kriketového míčku za mnohem těžší kouli. Holky předváděly sympatické výkony ve všech disciplínách a mezi 16 týmy z celého okresu se vešly do top 10! Chlapci zabojovali ještě o trochu více a jen o 2 body smolně zůstali za bronzovým umístěním. Tahounem týmu byl opět Jan Šmejkal, který byl právě na Poháru rozhlasu před třemi lety objeven trenérem kolínské atletiky jako nadějný sprinter a posléze se dopracoval až k titulu mistra ČR. Nejlepším výkonem v běhu na 60 m a solidním skokem do dálky přidal týmu cenné bodíky. Zbytek klučičího týmu ho výbornými výkony podpořil a v silné konkurenci skončili na čtvrtém místě. Děkujeme šikovným klukům a holkám za hezké atletické zážitky a povedenou reprezentaci naší školy.