IQ LANDIE 3.C a 2.B

Dne 13. 03. 2024 žáci 3. C a 2. B absolvovali výlet do Liberce, kde navštívili vzdělávací park.

IQ LANDII. Měli jsme zde domluvenou přednášku v Planetáriu, která byla doplněna úžasnou projekcí noční oblohy. Dozvěděli jsme se nové informace o Slunci, Měsíci a o planetách naší Sluneční soustavy. V expozici věnované vesmíru nás zaujala také vesmírná loď nebo simulátor letu do vesmíru, který nám ukázal dle fotografie, jak probíhá stárnutí dotyčné osoby na Zemi a jak ve vesmíru. Velmi se nám ještě líbila dálkově ovládaná robotická ruka.

Každé patro tohoto parku je jinak zaměřené. Navštívili jsme expozici Vodní svět, Živly, Smysly i Tělesnou stavbu člověka. V poslední zmiňované expozici jsme si mohli vyzkoušet masáž srdce nebo si vyplnit vědomostní testy ohledně složení lidského těla. V oddělení Živlů byly k vyzkoušení simulátory zemětřesení nebo vichřice. Daly se zde také vytvářet obří mýdlové bubliny.

Výlet jsme si velmi užili, nechybělo ani nakupování a pak už nás čekala cesta domů. Do IQ LANDIE bychom se rádi ještě někdy vrátili.

Žáci 3. C (z prací žáků vybraly Klára Májová, Zdenka Červová a Lenka Koucká)