Abeceda Vánoc na Loučeni

V pondělí 4.12.2023 jsme se vydali s dětmi z 1.A a 2.B nasát trochu vánoční atmosféry na nedaleký Zámek Loučeň. Již několikátý rok tam probíhá předvánoční program zvaný Příběh vánočního stromečku . Letošní podtitul nese název Abeceda Vánoc. Za doprovodu tamní princezny jsme si prošli několik zámeckých pokojů vyzdobených těmi nejrůznějšími vánočními stromky a dekoracemi. Nebyla to však jen tak obyčejná výzdoba. Jak již název napovídá, stromky a dekorace byly tematicky seřazeny dle abecedy. První stromek byl dle písmene A ozdoben anděly. Druhá dekorace byly betlémy, třetí stromek byl zdoben cukrátky a tak dále. V závěru prohlídky si děti ozdobily perníčky a zahřály se čajem. Přestože počasí bylo toho dne bylo opravdu mrazivé, neodpustili jsme si alespoň krátkou procházku zámeckým parkem. Díky bohaté sněhové nadílce nechyběla ani pořádná koulovačka.

Lucie Matoušová