5. A v IQLANDII

Ve středu 6. 12.2023 se naše třída 5. A vypravila na exkurzi do IQLANDIE v Liberci. Již ráno bylo vidět, že se žáci velice těší, neboť na sraz přišli všichni s předstihem. Po příjezdu do IQLANDIE jsme měli zarezervovaný program Matematicon, kde se nás ujaly dvě příjemné paní. První půl hodina byla zaměřená na všeobecné znalosti z matematiky, které si společně ukázali na dnešním datu 6.12.2023. Žáci byli velmi šikovní, znali odpověď na každou otázku. Následovala práce ve skupinách v expozici, kdy každá skupina obdržela pracovní list, který měli vyplnit za pomoci vystavených exponátů. V závěrečné části programu bylo společné vyhodnocení jednotlivých úloh. Po skončení programu měli žáci rozchod s možností projít si další místnosti v IQLANDII. Bylo vidět, že každá místnost je pro žáky zajímavá, nebáli se vše vyzkoušet. Kolem jedné hodiny následoval odjezd zpět do Nymburka.

Mgr. Pavlína Hříbková