Osmáci besedovali o sexualitě (8AB)

Pobesedovat s žáky 8. A a 8. B na téma partnerství a sexualita přišla na začátku prosince do naší školy MUDr. Miroslava Janatová z gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Nymburk. Na akci v rámci programu primární prevence žákům přístupnou a zajímavou formou přiblížila témata z oblasti mezilidských intimních vztahů. Byli upozorněni na možná nebezpečí nechtěného otěhotnění a pohlavně přenosných nemocí. Zjistili, jak se účinně chránit pomocí kondomu. A to i v ukázce, při které byla pomocníkem zelenina a ovoce. Především dívky pak zaujala otázka, kdy je vhodná doba k první návštěvě gynekologa, jak taková prohlídka probíhá a proč je důležitá. S paní gynekoložkou na stejné téma pobesedují v úterý 19. prosince ještě třídy 8. C a 8. D.

Mgr. Z. Léblová