Soutěž v přespolním běhu

Podzimní souboj mezi školami celého našeho okresu se odehrál na nymburském Ostrově, kde žáci v šestičlenných týmech bojovali o nejlepší umístění v přespolním běhu. Naši školu reprezentovala čtyři družstva v různých kategoriích. Ve velmi nabité konkurenci 17 škol se rvali naši žáci na trati 1500 m (dívky 6. a 7. třída a dívky 8. a 9. třída), 2000 m (chlapci 6. a 7. třída) a 3000 m (chlapci 8. a 9. třída). Naši závodníci  bojovali o co nejlepší umístění mezi cca stovkou soupeřů v každé kategorii. Nakonec se, po součtu výsledků čtyř nejrychlejších běžců ze startující šestice, vešly všechny naše týmy do TOP 10. Nejlepšího výsledku pak dosáhli starší kluci, kterým o fous uniklo umístění na stupních vítězů a skončili těsně čtvrtí. Za pozornost stojí výkon Jirky Dudka ze 7. C, který na dvoukilometrové trati skončil ze všech závodníků na třetím místě. Děkujeme všem žákům za reprezentaci naší školy v tak nabité konkurenci.

Za tým sportovkyň a sportovců Mgr. Radek Miškovský