World Marathon Challenge

World Marathon Challenge, to je 42 km a 195 m, které musí třicetičlenný tým štafetovým způsobem zdolat v co nejkratším čase. Tento běh se koná v rámci akcí na podporu vymýcení dětské obrny u příležitosti World Polio Day. A tým žáků ZŠ RAF u toho nemohl chybět. Sportovního zápolení, které se konalo 20. 9. na atletickém oválu Sportovního centra v Nymburce, se zúčastnilo sedm škol z našeho okresu. Záštitu nad akcí přebral senátor Tomáš Czernin.

První úsek štafety běžel za každou školu vybraný ambassador, za náš tým to byl úspěšný atlet Jan Šmejkal z 9.B, který po absolvování prvních 195 m předal štafetový kolík prvnímu závodníkovi našeho družstva a děti se tak samy mohly střídavě po 200 m snažit o překonání světového rekordu v maratonu. Do cíle se náš tým dostal v hezkém čase 2h 08m 30s a za světovým maximem Keňana Eliuda Kipchogeho (2:01,09) zaostal o 7 minut. Celkově jsme skončili na šestém místě. Všem reprezentantům naší školy patří velký dík za bojovnost a snahu o co nejlepší výkony. V příštím roce se opět určitě budeme snažit o přiblížení se světovému rekordu.

Mgr. Radek Miškovský