Čokoládovna Rodas

Ve středu 20.9.2023 jsme se s žáky tříd 1.A a 2.B vypravili na exkurzi do čokoládovny Rodas v Šestajovicích. V čokoládovně jsme si pod vedením průvodkyně vylili 2 tabulky čokolády, kterou jsme si ozdobili dle vlastní fantazie a sami zabalili. Na ozdobu jsme použili lyofilizované ovoce, různé oříšky či marshmelouny. Během vyrábění čokolády jsme vyslechli kratší přednášku o tom, jak se čokoláda vyrábí – od sběru až po zpracování. Také jsme mohli vidět imitaci stromu „čokoládníku“.
Součástí areálu čokoládovny je zahrada se zvířecím koutkem, který je domovem několika domácích zvířat od slepic, hus, králíků až po prasata, kozy, krávy či poníky. Přebytečnou energii mohly děti vybít na dětském hřišti 🙂. Výlet jsme si všichni moc užili.

Mgr. Branislava Batalová, Mgr. Zdenka Červová