Česká televize (8C)

Dne 4. listopadu 2022 jsme jeli s naší třídou do Prahy na exkurzi do ČT na Kavčích hory (Praha 4). Pan Adámek (průvodce) nám v České televizi zařizoval nádherný výklad s programem. Průvodce  nás provedl budovou a ukázal nám místa, kde se natáčí. Poté jsme se přesunuli do výkladní místnosti, kde jsme se dozvěděli mnoho věcí, pustili nám informační film ohledně sedmi kanálů, které zařizuje ČT, a co ty kanály obnáší.

ČT byla založena 1. ledna 1993 po rozpadu Československa a od té doby je to veřejnoprávní televize.

Jejím generálním ředitelem je Petr Dvořák, který dohlíží na vše důležité a chod médií. Celá společnost se dělí na zmíněných sedm kanálů. Každý kanál má své zaměření na jednotlivé věkové kategorie.

ČT1- Program o zpravodajství, soutěžních pořadech či filmech nebo seriálech

ČT2- Vzdělávání, dokumenty a pořady týkající se přírody, historie a vědy

ČT3- Určena pro seniory, především pořady z archivu Československé a České televize. (zahájení vysílání 23. 3. 2020)

ČT24- 24 hodin denně se věnuje zpravodajství

ČT sport- Program sportu

ČTD (Déčko)- Program pro děti

ČT art- Česká kultura a umění

Zajímavost: Největším studiem na Kavčích horách je studio, kde se natáčí pořad „Zázraky přírody”

A jídelna v ČT se nazývá „pitevna”.

Eliška Braunsteinová a žáci 8. C