Základy první pomoci (1A)

Základy první pomoci – běžné domácí ošetření

Dne 19. 1. 2022 se žáci 1. A seznamovali se základy první pomoci. Během vyučování se naučili pomocí dezinfekce a náplasti ošetřit lehkou odřeninu, říznutí od papíru, popřípadě strouhnutí na struhadle. Když se všichni oblepili náplastmi, přešlo se na obvazování drobných poranění. Děti se naučily obvázat si ruku se zápěstím, zafixovat ruku za pomoci dlahy (kterou představovalo pravítko). Dále došlo i na dolní končetiny. Spousta žáků si „poranilo“ koleno, tak si ho museli obvázat, aby přestalo alespoň trochu bolet. Nakonec jsme si ukázali, jak obvázat hlavu. To se dětem líbilo nejvíce. Obvazové čepice! V průběhu nácviku práce s obvazem se žáci hodně nasmáli a především si vše vyzkoušeli v praxi.

Mgr. Jana Doušová