World Marathon Challenge 2021

World Marathon Challenge, to je 42 km a 195 m, které musí třicetičlenný tým (15 dívek a 15 chlapců) štafetovým způsobem zdolat v co nejkratším čase. Tento běh se koná v rámci akcí na podporu vymýcení dětské obrny. Konal se 16. 9. na atletickém stadionu Sportovního centra v Nymburce a na startu nechyběl ani tým ZŠ RAF.

První úsek štafety běžel za každé družstvo VIP ambasador, kterého si jednotlivé školy samy vybraly. Za ZŠ Letců RAF to byl Jaroslav Radoň, absolvent naší školy, rychlostní kanoista, pátý z olympijských her v Londýně 2012, na OH Rio de Janeiro 2016 sedmý, mistr Evropy a několikanásobný medailista z mistrovství světa. Po absolvování prvních 195 m předal štafetový kolík prvnímu závodníkovi našeho družstva a děti se tak mohly střídavě po 200 m snažit o překonání světového rekordu v maratonu. Přes pár karambolů se štafetovým kolíkem, únavu a drobná zranění se tým dostal do cíle v krásném čase 2 h 08 m 38 s. Pro zajímavost, na nedávno skončené olympiádě v Tokiu běžel vítěz Eliud Kipchoge o dvě vteřiny pomaleji. Všem reprezentantům naší školy patří velký dík za bojovnost a snahu o co nejlepší výkony. V příštím roce se budeme snažit zlepšit čas a přiblížit se světovému rekordu.

Mgr. Radek Miškovský