Cvičení v přírodě a pouštění draků (2A)

22. 9. 2022 se na „království“ ZŠ RAF snesl zlomyslný a lstivý drak, který ho chtěl ovládnout a podmanit si ho. Ale to se spletl. „Armáda“ statečných princů a princezen z 2.A se s ním vypořádala. Po tělocvičně byla připravena stanoviště s úkoly, které nám připravily kouzelné bytosti (Jezerní panna, víly, skřítkové, kentaur, král a další). Během plnění magických úkolů princové a princezny také hledali zaklínadlo, aby mohli draka uvrhnout do tisíciletého spánku. Podařilo se. Ze zapeklitých úkolů vyluštili drakovo jméno, které bylo třeba připojit k zaklínadlu, aby bylo dostatečně silné. Poté bylo kouzlo vyřčeno a drak byl uvržen do dračí pasti. Princové a princezny zpečetili kouzlo svými podpisy pod dračí pastí. Když bylo vše splněno, přesunuli se, nyní již žáci, na školní hřiště a pouštěli draky, které si donesli z domova. Dračí hru a následné pouštění jsme si všichni užili a těšíme se na další zážitky, které nám druhý ročník přinese.

Mgr. Jana Doušová