Cesta do pravěku

Každý den stoupají žáci školy vzhůru po schodišti do svých učeben a při tom překonávají půl miliardu let. Ehmmm??? Jejich nohy se dotýkají otisků amonitů v travertinovém obložení schodů, zatímco jejich hlavy řeší poslední příspěvky blogerů a vlogerů.

Až do prvohor se vydali žáci a žákyně 7. C společně se čtyřmi vrstevníky. Tedy vrstevníky virtuálními, z filmu Cesta do pravěku, natočeného v roce 1955. Dobu ledovou i Jurský park předběhl tento naučně-populární film Karla Zemana o celou epochu (doba před 2D a 3D PC animací). I současné děti snad pochopí díky jeho filmu evoluci vývoje, geologickou a paleontologickou historii Země.

Pomyslnou plavbu zpátky časem si sedmáci mohli užít lépe než ostatní návštěvníci kina Sokol, kteří dopoledne 6. června 2019 v rámci akce Radnice dětem projekci zhlédli. O trilobitech i malbách pravěkých umělců se již učili, přesličky a plavuně také probírali. A ještě budou – v devítce probádají pár informací navíc. Ovšem velkou plavbu za poznáním ze současných čtvrtohor do doby trilobitů už mají zdárně za sebou.