Škola v přírodě 7. A

Ve dnech 27. – 29. května 2019 se třída 7. A zúčastnila školy v přírodě na Máchově jezeře. Už samotný příjezd do Starých Splavů, kde jsme byli ubytovaní, byl docela dobrodružný. Jednak nás zaskočila nečekaná výluka na trati a vrcholem všeho bylo bloudění při hledání „našeho“ areálu. Asi kilometrovou zacházku ale všichni brali s úsměvem. První den bylo skvělé počasí, takže jsme hned po obědě vyrazili na pláž vybaveni vodními stříkačkami a hlavně dobrou náladou. Bohužel, tentokrát se meteorologové nespletli, a tak další dva dny již bylo počasí citelně chladnější. Kratší túry po okolí jsme si zpestřovali výstupy na zdejší vyhlídky, které prověřily zdatnost každého jednotlivce. Unavené nohy jsme léčili v aquaparku v České Lípě, kde jsme bohatě užili tamních atrakcí. Celá akce proběhla až neuvěřitelně bez problémů. Ubytovatelé byli velmi milí a naše věčně hladová bříška plnili skvělým jídlem. Z dětí vyzařovala spokojenost a radost z pobytu. Všichni jsme samozřejmě litovali, že nemůžeme zůstat déle.