Slavíme sté výročí založení Československé republiky

Naše škola si připomíná sté výročí založení Československé republiky různými akcemi. Nejviditelnější pro veřejnost i žáky je výstava v přízemí školy, kde jsou na časové ose zobrazeny důležité historické události Československé republiky, které jsou doplněny archivními fotografiemi. Vše zdobí výtvarné práce dětí na téma první republika, lípa jako národní strom, žáci také malovali své vlastní originální návrhy státní vlajky. Školní družina prezentuje výtvarné práce o podobě státních znaků, trikolóry, ale i zajímavosti jako jsou korunovační klenoty, státní pečeť či portrét T. G. Masaryka. V odděleních družiny paní vychovatelky seznámily děti se vznikem našeho státu, pohovořily o životě praprababiček a prapradědečků, kdy asi nejvíce děti zaujalo povídání o státních symbolech a českých pokladech. Žáci se o významných událostech moderních dějin dozvídali napříč předměty, osmáci tvořili medailonky o stovce zajímavých osobností naší historie, jako byli Věra Čáslavská, Václav Havel, Tomáš Baťa, Bohumil Hrabal a další. Navštívili také výstavu Doteky státnosti na Pražském hradě, věnovanou tomuto výročí. Deváťáci si pro své mladší spolužáky připravili prezentaci o nejdůležitějších událostech posledních sta let. Jak se připomínka kulatého výročí založení republiky ve škole vydařila, uvidíte v galerii.