Půjdem spolu do Betléma… a vezmeme to ulicí Letců R.A.F.?

Na Mikuláše se sešla sousedská pospolitost nymburského sídliště, drobnému mrholení navzdory, na tradičním jarmarku pořádaném místní ZŠ. Ve stáncích se tísnili malí trhovci s rozličnými výrobky: nabízely se věnce, svícny, domácí čokoládky, zdobičky a ozdobičky. Vlastní stánek představily i paní učitelky ze zdejší MŠ Větrník. A ty, Janku, na píšťalku, dudli, tudli, dudli dá….znělo z více než desítky flétniček. Vánoční melodie převedly do krásných vzdušných gest a obrazců mažoretky. Po zážitku poslechovém a vizuálním si návštěvníci užili svařené víno a štolu nebo grilovanou klobásku s křenem a posledním pohledem na osvícené průčelí školy v popředí s živou ovečkou a kozičkou se vydali domů chystat svoji vánoční domácnost. A třeba jim tu atmosféru lidského souznění zpříjemní i drobnost vyrobená našimi žáky. Hezké vánoční svátky a pokoj lidem dobré vůle!