Vánoční jarmark už počtrnácté

Rušno, ale hlavně slavnostně bylo před budovou naší školy tento čtvrtek 7. prosince, konal se zde vánoční jarmark. Letos už 14. ročník. Žáci Rafky ve stáncích nabízeli vlastnoruční výrobky, svícny, vánoční zápichy, dřevěné betlémy a domečky, keramiku a lucerničky, ale rovněž cukroví, perníčky a další pochutiny. Nabídku obohatila krásnými výtvory také školní družina. Tradiční vánoční akcí se škola zapojuje do veřejného života na sídlišti. Jako každý rok malé i velké lákaly další atrakce, třeba živá zvířátka. Na dětské návštěvníky čekaly nově zábavné zimní aktivity a hry. Plno bylo u stánku s občerstvením s teplými nápoji, klobásami a vánočkami. Příchozím, kteří zcela obsadili prostranství před školou, se představily svým vystoupením malé mažoretky. Za vydařené odpoledne plné vánoční atmosféry patří díky všem, malým výrobcům, učitelům, družině, organizátorům a také vybraným žákům 8. B a 9. A, kteří pomáhali stavět stánky i uklízet a vydrželi až do samého večera.

Mgr. Z. Léblová