Vítězný okresní přespolní běh 2022

Tradiční souboj mezi školami našeho okresu se odehrál na nymburském Ostrově, kde žáci v šestičlenných týmech bojovali o nejlepší umístění v přespolním běhu. Naši školu reprezentovala čtyři družstva v různých kategoriích. V nabité konkurenci 17 škol se rvali naši žáci na trati 1500 m (dívky 6. a 7. třída a dívky 8. a 9. třída), 2000 m (chlapci 6. a 7. třída) a 3000 m (chlapci 8. a 9. třída). Všichni se snažili, co to šlo. Krásné výkony všech zastínilo družstvo starších chlapců, kteří vítězstvím ovládli celé okresní kolo, a to díky výkonům Samuela Novotného, který celou tříkilometrovou trať vyhrál, a Dmitrije Kopycha, který skončil kousek za ním na bronzové pozici. Umístění Jana Šmejkala (novopečeného atletického mistra republiky) na 14. místě a Olivera Špicara na 21. místě (z 95 startujících) rozhodlo o postupu celého týmu do krajského kola, které se uskuteční v Příbrami.

Po dlouhé době tak bude naše škola reprezentovat celý nymburský okres a rvát se o co nejlepší umístění ve vytrvalostním běhu mezi školami celého Středočeského kraje!

Za tým sportovkyň a sportovců Mgr. Radek Miškovský