Valentýnské překvapení (1A)

Valentýnské překvapení v 1. A

14. 2. 2022 čekalo děti z 1. A překvapení ve formě projektového vyučování, které si pro ně připravila paní učitelka s paní asistentkou. Během prvních dvou hodin děti pracovaly na tematických pracovních listech, které byly plné „LÁSKY“. V českém jazyce se žáci seznámili se svátkem svatého Valentýna, alespoň se základy. V matematice se počítalo se srdíčky. Během celého dne se povídalo, vše bylo propojeno předmětem člověk a jeho svět.

V dalších hodinách si děti vyrobily zápich v podobě srdíčkového pejska pro někoho, koho mají opravdu hodně rády. Dále vytvářely přáníčko ze srdce pro maminky. Na něj obtiskly své ruce, u kterých bylo napsáno: Mám tě rád, Mám tě ráda. Vše dotvořily kuličkami z krepového papíru.

Obě paní učitelky jsou přesvědčeny, že valentýnské projektové vyučování děti zaujalo a odnesly si domů nový zážitek, na který budou alespoň chvíli vzpomínat, než si pro ně paní učitelky připraví něco dalšího.

Mgr. Jana Doušová