Neviditelná výstava (8.C)

Neviditelná výstava 8. C

Žáci 8. C se vydali ve středu 14. 12. 2021 na výlet. Jejich cílem byla NEVIDITELNÁ VÝSTAVA v Praze. Výstava byla rozdělena na dvě části.

V první části jsme si vyzkoušeli, jaké nástrahy na nevidomé čekají každý den. Jak se orientují například v rušném městě, ale i v přírodě, nebo třeba na koncertě. Jaké to je, když si musíte uvařit oběd, aniž byste na něj viděli. Dojmy z věčné tmy byly neuvěřitelné. A to jsme věděli, že pro nás ta temná část za chvíli skončí. V druhé, takzvané viditelné části, jsme se seznámili s různými pomůckami, jež ulehčují nevidomým lidem život. Každou skupinku provázel celou výstavou milý nevidomý instruktor a odpovídal na otázky ze života.

Po výstavě jsme zamířili na Staroměstské náměstí, kde jsme se vyfotili u vánočního stromečku. Výstava byla velmi přínosná a moc se nám líbila.

Žáci 8. C