Pravidla k online výuce

• Žák je povinen se zúčastnit online hodin podle platného rozvrhu (pokud nebyla nahlášeny důvody, proč tak nejde).
  • Nepřítomnost na online hodině omlouvají rodiče přes Bakaláře třídnímu učiteli.
  • Žák má před hodinou připravené pomůcky – učebnici, sešit, pracovní sešit, psací potřeby atd.
  • Žák je přítomen po celou dobu online hodiny a má zapnutou kameru.
  • Žák sedí při online výuce u stolu, slušně oblečený, nejí a sleduje pokyny učitele a reaguje na ně.

Pokyny pro žáky během online hodin

• Na plánovanou online hodinou se připrav předem (přihlášení, sluchátka, učebnice, sešit, pracovní sešit, psací potřeby atd.).
    • Pokud se nepřipojuješ přes mobilní telefon, vypni zvuk a dej ho dál od PC.
    • Pokud můžeš, vezmi si sluchátka.
    • Mluv do mikrofonu zřetelně, seď blízko u počítače.
    • Připojuj se z místa, kde tě nikdo nebude rušit.
    • Minimalizuj ruchy v okolí.
    • Zapnutá kamera je podmínkou. Vyučující zřetelně vidí, že se hlásíš o slovo, a může tě vyvolat.
    • Mluv, pouze pokud tě vyučující vyzve ke komunikaci.
    • V průběhu hodiny piš do chatu (připojuj videa apod.), pouze pokud jsi k tomu vyzván, nebo máš-li nějaký problém/otázku.
    • Na začátku hodiny je vhodné se navzájem pozdravit a ujistit, že se slyšíme.
    • Je zakázáno nahrávat průběh on-line výuky bez povolení vyučujícího.
    • Je zakázáno vypínat zvuk, odpojovat apod. ostatním účastníkům probíhající online vyučovací hodiny.