Umožnění přístupu žáků 2. stupně do školy

Vážení rodiče,

od 8. června bude žákům 2. stupně umožněna přítomnost v základní škole.

Nabízíme žákům možnost setkání s vyučujícími formou konzultací, které budou navazovat na distanční výuku. Dále žákům bude umožněno vyzvednutí školních potřeb nebo jiných osobních věcí, které z důvodu zákazu osobní přítomnosti žáků zůstaly ve škole.

Vyučující do 30. 5. 2020 nabídnou na nástěnce třídy (Bakaláři) žákům konzultační hodiny v týdnech od 8. 6. do 12. 6. a od 15. 6. do 19. 6. 2020.
Zájemci o konzultační hodiny se přihlásí jednotlivým vyučujícím prostřednictvím Komens (Bakaláři) do 2. 6. 2020.

Časový harmonogram jednotlivých konzultací bude zveřejněn 3. 6. 2020 na webových stránkách i na budově školy.
Žáci přinesou při prvním vstupu do školy vyplněné a zákonnými zástupci podepsané čestné prohlášení, které najdete zde.

Organizace výuky od 8. 6. 2020

8. – 19. 6. 2020 distanční výuka + konzultace učitelů (dle harmonogramu)
23. 6. 2020

třídnické hodiny 6. ročníků

24. 6. 2020

třídnické hodiny 7. ročníků

25. 6. 2020

třídnické hodiny 8. ročníků

26. 6. 2020

třídnické hodiny 9. ročníků

30. 6. 2020

od 8.00hod.

předání vysvědčení (bude upřesněno)
  • Organizace konzultací, včetně zajištění hygienických podmínek, bude probíhat dle doporučení MŠMT a jeho metodických pokynů.
  • Maximální počet žáků ve skupině je 15. Vždy musí být splněny podmínky: jeden žák v lavici s rozestupy mezi lavicemi.
  • Všichni žáci i zaměstnanci školy nosí ve společných prostorách roušky.
  • V průběhu pobytu ve třídě nemusí žáci ani pedagogičtí pracovníci nosit roušku, pokud je zachován rozestup 2 metry (nejméně 1,5 metru). Pokud dochází k bližšímu kontaktu (např. při skupinové práci), musí se roušky nosit i ve třídě.
  • Do budovy školy není umožněn přístup doprovodu žáků.
  • Shlukování žáků či jejich doprovodu před vstupem či výstupem ze školy není dovoleno.
  • Učitelé si budou žáky vyzvedávat před budovou školy. Samostatný vstup žákům není povolen.
  • Žák je povinen dodržovat stanovená hygienická pravidla; jejich opakované nedodržování, po prokazatelném upozornění zákonného zástupce žáka, je důvodem k nevpuštění žáka do školy, resp. k vyřazení žáka ze skupiny či přípravy.
  • Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 (zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest),nesmí do školy vstoupit.
  • Před prvním vstupem do školy podepíše zákonný zástupce žáka písemné seznámení s vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví, a písemné čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (např. horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu apod.). Pokud zákonný zástupce tyto dokumenty nepodepíše, nebude žákovi osobní účast ve škole umožněna.
  • Čestné prohlášení bude v kanceláři zástupců orazítkováno a žák dostane kopii, kterou se bude vždy prokazovat před vstupem do školy u každého vyučujícího.

Ministerstvo zdravotnictví stanovilo následující rizikové faktory:

1. Věk nad 65 let s přidruženými chronickými chorobami.
  2. Chronické onemocnění plic (zahrnuje i středně závažné a závažné astma bronchiale) s dlouhodobou systémovou farmakologickou léčbou.
  3. Onemocnění srdce a/nebo velkých cév s dlouhodobou systémovou farmakologickou léčbou např. hypertenze.
  4. Porucha imunitního systému, např.
  5. při imunosupresivní léčbě (steroidy, HIV apod.),
  6. při protinádorové léčbě,
  7. po transplantaci solidních orgánů a/nebo kostní dřeně.
  8. Těžká obezita (BMI nad 40 kg/m2).
  9. Farmakologicky léčený diabetes mellitus.
  10. Chronické onemocnění ledvin vyžadující dočasnou nebo trvalou podporu/náhradu funkce ledvin (dialýza).
  11. Onemocnění jater (primární nebo sekundární).

Do rizikové skupiny patří žák, který osobně naplňuje alespoň jeden z výše uvedených bodů, nebo pokud některý z bodů naplňuje jakákoliv osoba, která s ním žije ve společné domácnosti.

Doporučuje se, aby zákonní zástupci zvážili tyto rizikové faktory, pokud žák patří do rizikové skupiny, a rozhodli o účasti žáka na vzdělávacích aktivitách s tímto vědomím.

Mgr. Jiří Cabrnoch